Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Elgetavimas kaip socialinė problema

Elgetavimas kaip socialinė problema

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Terminai ir sąvokos. Įvadas. Skurdas kaip socialinė problema. Elgetos ir visuomenė XVIII amžiaus pabaigoje – XIX amžiaus pradžioje Švietimo idėjos ir visuomenės pastangos eliminuoti elgetavimą. Valdžios politika elgetų atžvilgiu. Visuomenės požiūris į elgetas. Socialinė globa parapijose. Parapijos prieglauda ir jos gyventojai elgetos. Išvados.

Ištrauka

Skurdas ir elgetavimas du neatsiejami vienas nuo kito dalykai. Dažnai skurde gyvenantys žmonės negali patenkinti savo būtinųjų fiziologinių poreikių. Visa tai yra dėl susiklosčiusios ekonominės situacijos šalyje, nemokėjimo prisitaikyti prie socialinių pokyčių, nesugebėjimo integruotis į visuomenę. Šios ir kitos priežastys dažnai žmones priverčia atsidurti ne tik žemiau skurdo ribos, bet ir tapti benamiais, elgetomis. Elgetos paprastai turi namus. Kartais elgetavimas tampa pragyvenimo šaltiniu, teikiančiu nemažas pajamas, tačiau paprastai elgetomis tampama dėl to, kad prarandamas darbas, sveikata, o gaunamų pašalpų nepakanka pragyventi.
Daugelį metų visuomenei buvo pateikiami iškreipti faktai apie socialinę struktūrą. Žmonės niekuomet nebuvo lygūs savo poreikiais, įgūdžiais ir sugebėjimais. Žiniasklaida taip pat pateikia gana neigiamą elgetų įvaizdį. Pavyzdžiui, dauguma žmonių tiki, kad išmaldos prašymas – pelningas užsiėmimas, ir, kad išmaldos prašytojai emociškai ir finansiškai išnaudoja sąžiningai dirbančius žmones. Elgetų šiais laikais yra mažiau, nei XVIII – XIX a. Tačiau ir šiandien tai opi visų šalių problema, su kuria yra kovojama, ieškoma problemos sprendimo būdų.

TIKSLAS:

• Išanalizuoti elgetų gyvenimo būdą ir priežastis, lėmusias žmones tapti elgetomis.
UŽDAVINIAI:

• Išanalizuoti elgetos sampratą;
• Išanalizuoti ryšį tarp skurdo ir elgetavimo;
• Išanalizuoti elgetavimo priežastis;
•Išanalizuoti būdus ir technikas, padedančias žmonėms susirinkti daugiau išmaldos;
Išanalizuoti ryšį tarp elgetų ir valkatų.
Skurdas – daugiamatis. Jo sąvoka visur traktuojama labai panašiai. Skurdas pasireiškia labai įvairiai t.y. ne vien lėšų stygiumi, bet ir negalėjimu dalyvauti visuomenės gyvenime. Tai ir nepakankamos pajamos, ir produktyvių išteklių, kuriais būtų galima užsitikrinti pragyvenimą, stoka, ir menkas maitinimasis, bloga sveikata, socialinė diskriminacija, atskirtis ir nedarbas, neprieinamas išsilavinimas, benamystė ir pan. Būdinga ir tai, kad skurstantieji nedalyvauja priimant sprendimus socialiniame, kultūriniame, pilietiniame gyvenime. Romo Lazutkos teigimu tiksliai apibrėžti skurdą - sunku, todėl kad jis yra reliatyvus, daugiamatis ir laipsniškas (Lazutka R., Pajamos, vartojimas ir skurdas, Vilnius, 2001 m.).
Neretai teigiama, kad dauguma Lietuvos žmonių skursta. Reliatyvus požiūris į skurdą reiškia, kad skurstančiųjų gyvenimo sąlygos lyginamos su neskurstančiųjų, todėl kyla pavojus, jog skurdas gali būti painiojamas su nelygybe. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis25.09 KB
AutoriusIneta
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasBlezkaitienė
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elgetavimas kaip socialine problema [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 14 puslapių 
  • Panevėžio kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Blezkaitienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą