Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Smurtą patyrusių vaikų problema ir jos sprendimo galimybės

Smurtą patyrusių vaikų problema ir jos sprendimo galimybės

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Smurto samprata. Pagrindinės smurtą apibrėžiančios sąvokos. Smurto prieš vaikus priežastys. Pasekmės,lydinčios smurtą patyrusius vaikus. Smurtą patyrusiems vaikams pagalbos koncepcijos. Šeimos ir specialistų bendradarbiavimo sistema. Pasaulio valstybių patirties, tarptautinių dokumentų įvertinimas. Ką pastaruoju metu jau pavyko pasiekti Lietuvoje. Smurto prevencija ir pagalba smurtą patyrusiems vaikams. Išvados, rekomendacijos.

Ištrauka

Prievartos prevencijos problema lydi žmoniją per visą jos istoriją. Pirmieji prievartos prieš vaikus faktai aprašyti vienuose pirmųjų rašytinių šaltinių – Biblijoje, Egipto ir Babilono raštijos paminkluose.
Smurtas - tai pavojingas reiškinys, kurio dėl staigumo ir netikėtumo ne visada įmanoma išvengti, nes smurtautojo ketinimai neteisėtu būdu pasipelnyti apiplėšiant, prievartaujant turtą, pinigus, kitas materialines vertybes, būna iš anksto suplanuoti.
Smurtas prieš vaikus vertinamas įvairiai: dažniausiai jis smerkiamas, tačiau kartais ši problema visai ignoruojama. Daugumas suaugusiųjų netiki, kad kiti suaugę žmonės gali skriausti vaikus, tačiau fizinis smurtas yra dažnas daugelyje Lietuvos šeimų.
Smurtas įvyksta tada, kai stiprus silpnesniojo atžvilgiu rodo savo pranašumą. Smurto prieš vaikus atvejai dažnai kartojasi, tai nėra išskirtinių aplinkybių sutapimas (nors tėvai tai aiškina būtent taip).
Smurtas prieš vaiką yra bet koks fizinis bei emocinis jo įskaudinimas, seksualinė prievarta, nesirūpinimas vaiku, galintis sukelti ligą. Taip pat, vaikas, būdamas smurto šeimoje liudininkas, tampa nuskriaustu vaiku, t.y. turi tokių pačių simptomų, kaip ir smurtą patyręs vaikas (R. Rogoli, 1991).
Kasmet apie du milijonai vaikų JAV patiria prievartą iš savo šeimos narių. Tai tik oficialiai įregistruoti atvejai. Tikslaus šių nusikaltimų skaičiaus niekas nežino, nes šeimos vengia apie tai pranešti, bijodamos kaimynų apkalbų. Skaudu, kad vietoj švelnumo ir rūpesčio, kuriuos vaikai turėtų gauti šeimoje, jie yra mušami, deginami, prievartaujami, traumuojami psichologiškai, kenčia nuo fizinio ir dvasinio atstūmimo, vienišumo. Taigi nė kiek nekeista, kad tokie vaikai būna uždari, pasižymi dažna nuotaikų kaita, jų ryšiai su tėvais ir draugais būna nepastovūs ir nepatvarūs. Taip pat negalima atmesti tikimybės, kad patyrę prievartą vaikai ateityje skriaus savo vaikus, nemokės ir negalės nuoširdžiai prisirišti prie kito žmogaus (R. Rogoli, 1991).
Prievarta prieš vaikus šiandien mūsų šalyje yra kasdieninių diskusijų informacijos priemonių ir realijų fonas. Kasdieninę prievartą prieš vaikus liudija ir mūsų dienraščiai, kurių publikacijas nagrinėjant, vaikai ir prievartą kitų temų atžvilgiu ryškiai pirmauja.
Lietuvoje sukurtos prielaidos vaikystės socialinei politikai ir tinkamai jos apsaugai rastis. Tačiau turime suprasti, kad ekonominės krašto problemos labiausiai palietė mūsų vaikus. Nesant suinteresuot žinybų koordinacijos, pakankamai apibrėžtos įstatymais bei poįstatyminiais aktais vaikystės socialinės politikos, nepaisant daugelio jau atliktų darbų, vaikų padėtis Lietuvoje yra nepavydėtina.
Prievartos, žalingų priklausomybių ir nusikalstamumo prevencija yra viena iš svarbiausių demokratiškos ir bendradarbiaujančios visuomenės komponentų. Prevencija, naudojantis aktyviais demokratijos pagrindų modeliais, aktyviu bendradarbiavimu, sprendžiant socialines problemas, vaiko individualių teisių pažinimas efektyviai ugdo pozityvias vertybes ir pozityvų elgesį (G. Kvieskienė, 2000) . ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis24.05 KB
Autoriuskarolina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Smurta patyrusiu vaiku problema ir jos sprendimo galimybes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą