Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Smurtas prieš vaikus (12)

Smurtas prieš vaikus (12)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Smurtas teoriniu aspektu. Smurto samprata. Smurto prieš vaikus rūšys. Fizinis smurtas ir vaiko reakciją į jį. Religinis ar kulto smurtas. Emocinis smurtas. Psichologinė prievarta. Smurto poveikis vaikui. Lietuvos įstatymai prieš vaikų smurtą. Smurto prieš vaikus tyrimas. Patarimai. Išvados.

Ištrauka

Smurtas plačiąja prasme reiškia fizinę, psichologinę, seksualinę prievartą, nepriežiūrą. Fizinis smurtas siaurąja prasme - tai prievarta prieš asmenį: stumdymas, mušimas, sužeidimas, nužudymas. Psichologinis, emocinis smurtas dažnai susijęs su fizine prievarta. Įžeidžiančiais žodžiais, pastabomis, grasinimais, draudimais, gąsdinimais siekiama asmenį įskaudinti, įbauginti, priversti suvokti priklausomybę nuo skriaudėjo. Nepriežiūra - dėmesio asmeniui stoka, nesirūpinimas, draudimas lavintis, šviestis, fiziškai vystytis, marinimas badu ir t. t. yra fizinio ir psichologinio smurto dalis. Lytinis (seksualinis) smurtas suprantamas keliomis prasmėmis. Tai seksualinis priekabiavimas ir prievartinis oralinis, analinis, genitalinis kontaktas.
Vieša paslaptis - smurtas prieš vaikus dar neretai toleruojamas ir pripažįstamas visuomenėje kaip tinkama auklėjimo priemonė. Tačiau daugybė tyrimų įrodė, jog fizinės bausmės yra tik galimybė suaugusiems išlieti susikaupusius jausmus, šeimos bendravimo nesklandumus, o ne mėginimas auklėti vaikus. Kai vaikas auga šeimoje, kur tėvai vienas kitą muša, jis tiesiog išmoksta, kad mušant kitą žmogų galima spręsti konfliktus.
Alice Miller rašo: "Mes dar nežinome, koks galėtų būti pasaulis be prievartos, smurto, jei vaikai augtų nepatirdami pažeminimo, jei suaugusieji elgtųsi su jais kaip su svarbiais asmenimis". Žmonės negimsta agresyvūs, žiaurūs, priešiškai nusiteikę. Viso to žmogus išmoksta įvairiais savo amžiaus tarpsniais ir toks elgesys įsitvirtina žmogaus sąmonėje. "Išmoktas" smurtas gali pasidaryti nuolatiniu elgesio būdu, o gali tapti ir spontaniška pykčio išraiška dėl patirto pažeminimo, skriaudos, prievartos. Suaugusieji imasi prievartos prieš vaikus dėl pačių įvairiausių priežasčių: skurdo, noro išlieti savo pyktį, neviltį ar bejėgiškumą, kilusį iš kitur: siekimo pakeisti vaiko elgesį, nemokėjimo kitaip bendrauti, išreikšti savo jausmų, alkoholizmo, narkomanijos, nedarbo, prostitucijos, nepilnų šeimų, nuolatinės gyvenamosios vietos neturėjimo, chroniškų neurotinių susirgimų. Smurtas pasireiškia įvairiuose socialiniuose sluoksniuose, tačiau skurdžiau gyvenančių šeimų vaikai turi penkiskart didesnę tikimybę būti nuskriausti arba patys smurtauti
Darbo tikslas - išanalizuoti naudojamos prievartos prieš vaikus rūšis, bei jos sukeliamas pasekmes.
Uždaviniai:
Pateikti informaciją apie smurtą vyraujantį prieš vaikus;
Išsiaiškinti prievartos rūšis;
Išanalizuoti smurto požymius, padarinius;
Anketinės apklauso būdu išsiaiškinti ar patiriamas smurtas Mažeikių miesto vaikų tarpe. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis68.97 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasS. Bulauskienė
Failo pavadinimasMicrosoft Word Smurtas pries vaikus (12) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą