Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Pagyvenusių žmonių slauga ir reabilitacija

Pagyvenusių žmonių slauga ir reabilitacija

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Senų žmonių slauga. Slaugos poreikio atsiradimo priežastys senstančio žmogaus gyvenime. Senyvo žmogaus slauga namuose. Pagrindiniai senstančių žmonių slaugos trūkumai. Pagyvenusių žmonių, turinčių psichikos sutrikimų, slauga. Senyvų žmonių, kamuojamų miego sutrikimų, slauga. Depresija ir slauga. Pagalba senstančiam žmogui, kuris serga demencija. Slaugytojo vaidmuo gerontopsichiatrinėje slaugoje. Senyvo amžiaus žmonių reabilitacija. Kineziterapijos svarba senstančiųjų žmonių reabilitacijoje. Pagyvenusių žmonių ergoterapijos ypatumai. Psichologinė reabilitacija. Reabilitacijos komanda. Išvados. Summary.

Ištrauka

Temos aktualumas. Kasdien susitinkame su pagyvenusiais ir senais žmonėmis. Tai mūsų artimieji mokytojai, kaimynai. Mokslas sparčiai vystosi, išmokta gydyti daugelį nepagydomų ligų, gyvenimo sąlygos po truputį gerėja. Todėl gyvenimo trukmė vis ilgėja, visuomenė sensta, daugėja ligų sukeliančių fizinę ar psichinę negalią. Prognozuojama, kad vyresnių nei 65 metų amžiaus žmonių padvigubės. Lietuvoje pagyvenusio amžiaus žmonių skaičius sudaro 17 proc. Tai nėra vien tik mūsų šalies problema. Visuomenės senėjimas būdingas daugeliui ekonomiškai išsivysčiusių šalių. Todėl visuomenei senstant aktuali tampa pagyvenusių žmonių slauga ir reabilitacija, nes tik tinkamai taikomas gydymas, slauga bei reabilitacija užtikrina geresnio gyvenimo kokybę senstančiam žmogui. Visuomėnėje kyla vis daugiau probleminių klausimų – Kaip senatvė įtakoja žmogaus gyvenimą? Kokios fizinės, psichinės ir socialinės problemos paliečia senyvą asmenį? Ką būtų galima padaryti, kad senstantis žmogus kuo ilgiau galėtų gyventi pilnavertį gyvenimą? Kaip ir kokias slaugos ir reabilitacijos priemones reikia taikyti, kad jos būtų efektyvios? Į šiuos klausimus bando atsakyti daugybė mokslininkų ir medikų savo darbuose. Išsamiai senstančių žmonių susirgimus ir priežiūrą nagrinėja Bowker, Price, Smith (2006), Barden (2004).
Lietuvoje senėjimą ir senų žmonių priežiūrą plačiai nagrinėja Lesauskaitė, Macijauskienė, Bagdonas (2001), Kriščiūnas (1996) ir kt. Autoriai analizuoja, kokie yra senstančių žmonių sveikatos poreikiai, kaip būtų galima užtikrinti jų tenkinimą, kokios visuomėnės galimybės tai padaryti, kokie metodai naudojami norint pagerinti žmogaus sveikatą.
Šiame darbe apžvelgiami pagrindiniai elementai: geriatrinė slauga ir reabilitacija, slaugos ir reabilitacijos, slaugytojo bei rabilitacijos komandos vaidmuo senstančio žmogaus gyvenime, slaugos ypatumai dirbant su psichikos ligomis sergančiais pagyvenusiais žmonėmis. Darbas parašytas remiantis literatūros analize.
Šio darbo tikslas: išnagrinėti slaugos ir reabilitacijos charakteristikas senstančiame amžiuje.
Uždaviniai:
• Apžvelgti slaugos ypatumus senstančiame amžiuje.
• Išnagrinėti pgyvenusių žmonių, turinčių psichikos sutrikimų, slaugos charakteristikas.
• Atskleisti senų žmonių reabilitacijos principus.
Darbas sudarytas iš trijų dalių: Senų žmonių slauga, pagyvenusių žmonių, turinčių psichikos sutrikimų slauga, senyvo amžiaus žmonių reabilitacija.
Pagrindinės darbe naudojamos sąvokos: senstantis amžius, slauga, slaugytojas, reabilitacija, reabilitacijos komanda, kineziterapija, ergoterapija. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai27 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis52.65 KB
AutoriusIrma
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. Petrauskienė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pagyvenusiu zmoniu slauga ir reabilitacija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • A. Petrauskienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+3
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą