Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Senelių, gyvenančių pensionate bei senelių, gyvenančių šeimose su artimaisiais socialinių problemų ypatumai

Senelių, gyvenančių pensionate bei senelių, gyvenančių šeimose su artimaisiais socialinių problemų ypatumai

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Temos aktualumas. Tyrimo problema. Tyrimo tikslas. Tyrimo uždaviniai. Tyrimo objektas. Tyrimo hipotezė. Tyrimo metodika ir organizavimas. Pagrindiniai klausimai. Papildomi klausimai. Rezultatų naujumas, jų teorinis bei praktinis reikšmingumas. Senatvės apibrėžtis. Pagrindinės senyvo amžiaus žmonių problemos. Psichologiniai socialiniai senėjimo aspektai ir ypatumai. Vienatvė. Senatvės poveikis socialiniams vaidmenims. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Temos aktualumas. Senėjimas – nevienalytis procesas, tad ir senėjimo pasekmės gali būti tiek neigiamos, tiek teigiamos. Kai kuriems žmonėms senėjimas – teigiamas patyrimas, kitiems – neigiamas, tretiems – senatvė – kažkas, kas sudaryta iš teigiamų ir neigiamų išgyvenimų. Gyvenime egzistuoja tiek teigiami, tiek neigiami senėjimo rezultatai, todėl suprasti tiek vienus, tiek kitus neabejotinai svarbu. Teigiamas – neigiamas senatvės pobūdis atspindi realybę, byloja apie tai, kad senėjimas yra tiek didžiulis pasiekimas, tiek socialinė problema. Kalbant apie senų žmonių gyvenimą dažniau akcentuojami neigiami senatvės aspektai, tačiau šios tyrimų srities raidoje senėjimas ir senas amžius atsiskleidžia kaip resursas. Svarbu tinkamas visuomenės požiūris į senatvę. Tyrimai parodė, kad seni žmonės turi politinės galios, ekonominius resursus, išsilavinimą, yra patyrę darbuotojai. Be to, seni žmonės yra sukaupę ilgo gyvenimo patirtį, išmintingi, geba kontroliuoti savo gyvenimą, papasakoti daug prisiminimų ir gyvenimo istorijų. Seni žmonės – papročių ir kultūrinių tradicijų perdavėjai šeimoje ir visuomenėje. Svarbu išryškinti senatvę ir senus žmones kaip kiekvienos visuomenės neįkainojamą lobį ir resursą. Toks požiūris tampa gyvybiškai svarbus senėjančioje XXI a. visuomenėje, kuriai tenka spręsti ne tik bedarbystės, bet ir kompetentingų darbuotojų stokos problemas (Pieters D.(1998) Įvadas į socialinės apsaugos principus. Vilnius).
Šiuo metu Lietuvoje senelių globos namuose, pensionatuose gyvena daugiau kaip 4000 senų žmonių. Visų šių senų žmonių namai – globos namai. Ten artimųjų vietą yra "užėmę" specialistai ir darbuotojai, kurie kažkiek minimaliai kompensuoja artimųjų meilę ir rūpestį seneliams. Jie deda pastangas, kad seneliai nesijaustų vieniši, tačiau visgi seneliai, gyvenantys globos namuose, yra vienišesni, nei seneliai, kurie gyvena su artimaisiais.

Tyrimo problema. Su kokiomis socialinėmis problemomis susiduria seni žmonės, gyvenantys pensionate ir gyvenantys šeimose su artimaisiais? Kaip vienišumo sampratą apibūdina seneliais, iš pensionato ir seneliai, gyvenantys šeimose su artimaisiais? Kokia galima socialinio darbuotojo veikla, sprendžiant senų žmonių vienišumo ir užimtumo problemas?

Tyrimo tikslas – Įvertinti ir palyginti senelių, gyvenančių pensionate, bei senelių, gyvenančių su šeimomis, socialinių problemų ypatumus.

Tyrimo uždaviniai:
1. Išanalizuoti literatūrą apie socialinę gerontologiją bei išsiaiškinti kokios yra pagrindinės senyvo amžiaus žmonių problemos.
2. Išanalizuoti kaip senstant kinta žmonių socialiniai vaidmenys.
3. Palyginti vienišumo sampratą senelių, gyvenančių globos namuose bei senelių, gyvenančių pilnose šeimose.
4. Atskleisti pagrindinius socialinius senėjimo aspektus ir ypatumus.

Tyrimo objektas – senelių, gyvenančių pensionate bei senelių, gyvenančių šeimose su artimaisiais socialinių problemų ypatumai.

Tyrimo hipotezė. Senelių, gyvenančių pensionate, vienišumo samprata skirsis nuo senelių, gyvenančių šeimose, vienišumo sampratos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis40.29 KB
Autoriusamellija
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasSarmitė Mikulionienė
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word seneliu socialiniu problemu ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Sarmitė Mikulionienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą