Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Šeimos laisvalaikis ir jo ypatumai

Šeimos laisvalaikis ir jo ypatumai

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960
Aprašymas

Įvadas. Laisvalaikio kultūros samprata. Laisvalaikio struktūra ir jo funkcijos. Laisvalaikio leidimas – kultūros dalis. Vaikų, suaugusiųjų ir šeimos laisvalaikio leidimas. Vaikų laisvalaikis. Suaugusiųjų laisvalaikis. Laisvalaikis šeimoje. Laisvalaikio leidimo kartu šeimoje ypatumai. Tyrimo organizavimas. Tėvų ir vaikų bendro laisvo laiko leidimo ypatumai. Žaidimai tėvų ir vaikų laisvalaikio metu. Išvados. Santrauka.

Ištrauka

Šeima sudaro etnoso, tautos, nacionalinės kultūros gyvą branduolį, kuris funkcionuoja, atsinaujina kasdieninio gyvenimo eigoje. Šeima – unikalus, specifinis nacionalinės kultūros saugotojas ir jos atnaujintojas, t.y. specifinis kultūros subjektas. Tačiau nūdienos šeimos destabilizaciją lemia ir visuomenėje vykstantys pokyčiai, kaip socialinė įtampa, ateities garantijų ir saugumo jausmo praradimas, nacionalinių tradicijų nykimas ir jų vietoje naujų svetimybių veržimasis į mūsų kasdienybę, kurias ypač aktyviai propaguoja masinės komunikacijos priemonės ir, žinoma, išplėstinės šeimos modelio staigus nykimas (Vaitkevičius Juozas, 1999).
Šeimoje vaikas nuolat stebi ir perima šeimos gyvenimo būdą, jos narių dorovinę ir dvasinę kultūrą, elgesį, vertybines orientacijas. Ji padeda vaikui įveikti vienišumą, nepasitikėjimą savimi, nerimą, patenkinti jo materialinius ir dvasinius poreikius (Vaitkevičius V., 1999). Šeimos nariai susirinkę po darbo namuose praleidžia daug laiko. Kol maži vaikai tėvai daugiau laiko būna kartu su vaikais, jiems augant, tėvų ir vaikų laiko leidimas kartu trumpėja. Šeima – svarbiausia institucija vaikų socializacijos procese, todėl labai svarbus laiko praleisto kartu turinys ir kokybė.
Laisvalaikis ir jo leidimo ypatumai literatūroje nagrinėti įvairiais aspektais, tačiau nėra pakankamai analizuoti šiuolaikinės šeimos laisvalaikio leidimo ypatumai, nėra išsamių tyrimų, kurie atskleistų, kokios šiandien šeimos laisvo laiko leidimo tradicijos, ar daug tėvai skiria laisvo laiko žaidimams ir pramogavimams kartu su vaikais. Vyraujanti nuomonė, kad šeimos suaugę nariai labai užsiėmę darbuose, o vaikai "atitrūkę" nuo šeimos, kad šeimų finansinės galimybės apriboja laisvalaikio leidimo pasirinkimus, o laisvalaikio leidimo pasirinkimai dideliuose miestuose skiriasi nuo kitose vietovėse esančių galimybių, paskatino išsamiau pasidomėti ir paanalizuoti šiuolaikinės šeimos laisvo laiko leidimą kartu.
Tyrimo tikslas – atskleisti šeimos laisvo laiko leidimo kartu ypatumus.
Tyrimo objektas – tėvų ir jų vaikų laisvalaikis.
Tyrimo metodai – mokslinės literatūros ir kt. dokumentų turinio analizė, anketinė apklausa.
Tyrimo uždaviniai:
1. Remiantis mokslinės literatūros apžvalga, atskleisti laisvalaikio sampratą bei vaikų, suaugusiųjų ir šeimos laisvo laiko leidimo ypatumus.
2. Išsiaiškinti, kokios dažniausios šeimos laisvalaikio leidimo formos.
3. Nustatyti, kokie socialiniai, demografiniai veiksniai lemia šeimos laisvalaikį.

4. Atkleisti, kokia tėvų laisvalaikio ir dėmesio, skirto laisvalaikiui reikšmė vaikų laisvalaikiui.
5. Atskleisti žaidimų vietą organizuotame šeimos laisvalaikyje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo diplominis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasDiplominiai darbai
Apimtis58 puslapiai 
Literatūros šaltiniai47 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis144.55 KB
AutoriusILONA
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasAsist. Daiva Mockevičienė
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasSocialinės komunikacijos institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seimos laisvalaikis ir jo ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 58 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Asist. Daiva Mockevičienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą