Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Deviacijos problemų sprendimo gairės

Deviacijos problemų sprendimo gairės

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Tikslas. Išsiaiškinti deviacijos sprendimo būdus ir metodus. Paauglių deviantinio elgesio ypatumai. Asocialaus ir deventinio elgesio samprata. Paauglių deviantinio elgesio priežastys. Nusikalstamumas kaip vaikų delinkventiško elgesio pasireiškimo forma. Nusikalstamumo socialiniai veiksniai. Nusikaltusių nepilnamečių charakterio ir elgesio bruožai. Nepilnamečių nusikaltimų prevencijos priemonių sistema. Ugdomojo – prevencinio poveikio lygiai. Nepilnamečių nusikaltimų prevencijos priemonių analizė. Išvados.

Ištrauka

Pastaruoju metu Lietuvoje yra susidariusi gana sudėtinga kriminogeninė padėtis. Nepilnamečių nusikalstamumas yra vienas skausmingiausių mūsų visuomenės gyvenimo reiškinių, nes jų "indėlis" į bendrą nusikalstamumą yra žymiai didesnis negu suaugusiųjų. Jaunųjų nusikaltėlių amžius vis jaunėja, o nusikaltimai padaromi vis sudėtingesni ir žiauresni.
Paauglystės amžius laikomas rizikos amžiumi. Tada labai sparčiai pradeda formuotis asmenybė. Čia pravartu prisiminti ir anatominius - fiziologinius, psichologinius reiškinius, vykstančius paauglio organizme. Paauglystės laikotarpiu stipriai pasikeičia gyvenimo samprata, socialinis vaidmuo. Paauglys turi prisiimti naują visuomeninį statusą, padėtį bendruomenėje. Šiuo laikotarpiu ir pasireiškia deviantinis elgesys. Pagrindinėmis nepilnamečių ir jaunimo nusikalstamumo priežastimis specialistai laiko šiuos socialinius veiksnius: jaunimo bedarbystė, paauglių neužimtumas, neužtikrintumas dėl ateities, nepasitenkinimas valdžios institucijomis. Paauglių nusikalstamumą galima sumažinti naudojant įvairias prevencines priemones.
Tikslas. Išsiaiškinti deviacijos sprendimo būdus ir metodus.
Uždaviniai:
1. Išanalizuoti nepilnamečių nusikaltėlių charakterio ir elgesio bruožus.
2. Atskleisti nepilnamečių nusikaltėlių prevencijos vaidmenį

Paauglystės laikotarpis padeda pasirengti suaugusio žmogaus gyvenimui, t.y. "pasiekti emocinę ir ekonominę nepriklausomybę, įgyti socialinių įgūdžių, reikalingų pilietiniam kompetentingumui palaikyti, profesijai pasirengti darbinei veiklai bei vedybiniam ir šeimyniniam gyvenimui". Kartu tai ir socialinis procesas. Paaugliai išgyvena taip vadinamą "subrendimo jausmą", t.y. laiko save beveik suaugusiais ir reikalauja, kad su jais būtų elgiamasi kaip su suaugusiais. Su tais, kurie nepripažįsta šito jų jausmo ir ignoruoja jų savarankiškumą, kyla didesnių ar mažesnių konfliktų. Daugelis paauglių jaučiasi nemylimi, nereikalingi. Todėl išgyvena neviltį, bejėgiškumą, nepilnavertiškumą ir numenkina save
Paaugliai kurių elgesys neatitinka normą ir skiriasi nuo visuomenėje priimtinų taisyklių, normų, vadinamas "sunkiu" arba "sunkiai auklėjamu". "Sunkiai auklėjamo" paauglio elgesys, veikla, nepaisanti jokių visuomenėje priimtinų bei nustatytų normų bei taisyklių, mokslinėje literatūroje apibūdinama "deviacijos" (angl. Deviance - nukrypimas) sąvoka. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis44.61 KB
AutoriusDana
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Deviacijos problemu sprendimo gaires [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą