Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Sisteminis požiūris socialiniame darbe su bendruomene

Sisteminis požiūris socialiniame darbe su bendruomene

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Bendruomenės samprata. Bendruomenė funkcijos. Veiksniai, turintys įtakos bendruomenei. Sisteminis socialinio darbo modelis. Sistemų teorijos etapai. Sistemų teorijos technikos. Darbas su bendruomene. Socialinio darbo su bendruomene žinios, įgūdžiai, vertybės. Bendruomenės ugdymo metodai ir principai. Bendruomenės paslaugos. Išvados. Summary.

Ištrauka

Visa bendruomenė gali būti suvokiama kaip sistema. Ją sudarančios skirtingos grupės sąveikauja tarpusavyje ir su jų išorine aplinka. Dėl bendruomenės grupių skirtingų charateristikų tarp jų dažnai kyla konfliktai, susiformuoja tam tikri santykiai. Vienas iš universaliausių būdų spręsti bendruomenės vidaus problemas yra sisteminis socialinio darbo modelis. Pasaulyje tai plačiai praktikoje taikomas modelis.
Šiuo kursiniu darbu siekiama giliau išanalizuoti ir atskleisti sisteminio socialinio darbo modelio bendruomenėje ypatumus. Norint pasiekt šį tikslą, keliami trys uždaviniai. Pirmasis jų – išsiaiškinti bendruomenės, kaip sistemos, poveikio žmogui charakteristikas. Antras uždavinys yra išanalizuoti sisteminį socialinio darbo modelį, perprasti jo etapų pagrindinius bruožus ir praktinėje veikloje panaudojamų technikų tikslus ir galimybes. Paskutinis uždavinys susipažinti su socialinio darbo bendruomenės veiksniais.
Pagal aukščiau įvardintus uždavinius buvo suformuoti kursinio darbo skyriai:
1) Bendruomenės samprata. Šiame skyriuje atskleidžiami bendruomenei būdingi bruožai bei jos poveikis individui. Pirmoji kursinio darbo dalis skiriama į du poskyrius: a) Bendruomenės funkcijos. Šiame poskyryje išvardijamos ir apibūdinamos pagrindinės bendruomenės funkcijos; b) Veiksniai, turintys įtakos bendruomenei. Šis poskyris skirtas išsiaiškinti svarbiausius bendruomenei įtakos turinčius veiksnius.
2) Sisteminis socialinio darbo modelis. Šis skyrius supažindins su sisteminio socialinio modelio ypatumais. Jis dalijamas į dvi dalis: a) Sistemų teorijos etapai. Čia bus aptariami pagrindiniai nagrinėjamo modelio etapai, jų savybės; b) Sistemų teorijos technikos. Šiame poskyryje pateikiami būdai, pagrindiniai principai, kuriais socialinis darbuotojas turėtų vadovautis naudodamas sisteminio socialinio darbo modelį.
3) Darbas su bendruomene. Ši akademinio darbo dalis skiriama socialinio darbo su bendruomene analizei. Jos pagrindiniai poskyriai yra trys: a) Socialinio darbo su bendruomene žinios, įgūdžiai, vertybės. Tai nedidelė, bet gana išsami pagrindinių darbo su bendruomene apžvalga, atkreipiant dėmesį į socialiniam darbuotojui būtinas įgyti žinias ir įgūdžius bei svarbiausias socialinio darbo vertybes; b) Bendruomenės ugdymo metodai ir principai. Šiame poskyryje susipažįstama su didžiausią reikšmę bendruomenės ugdymui turinčiais metodais ir principais; c) Bendruomenės paslaugos. Šis poskyris įvardija pagrindinius bendruomenės paslaugų klasifikavimo kriterijus, trumpai apibūdina pagal juos suskirstytų grupių pagrindinius bruožus.
Svarbiausios šio kursinio darbo sąvokos yra sisteminė teorija, socialinis darbas ir bendruomenė. Sisteminė teorija apibrėžiama kaip universalus socialinio darbo modelis, o bendruomenė laikoma kaip sistema. Socialinis darbas – tai profesinė veikla, kuri yra nukreipta į kliento įgalinimą ir mokymą savarankiškai spręsti problemas. Bendruomenė – tai organizuotas politinis, municipalinis ar socialinis darinys; toje pat vietoje gyvenančių žmonių grupė; religinės ar kitokios tapatybės vienijamų žmonių grupė .
Rašant šį darbą buvo remiamasi šiais šaltiniais: Charles Zastrow knyga "The Practice of Social Work", Roberta M. Berns veikalu "Child, Family, Community Socialisation and Support", V.Baršauskienės ir I.Leliūgienės parengta knyga "Sociokultūrinis darbas bendruomenėje: užsienio šalių patirtis" bei D.Vitkauskaitės leidiniu "Teoriniai socialinio darbo modeliai". Kursinio darbo rašymą sunkino lietuviškos literatūros stoka, nėra apibrėžtos vienos socialinio darbo su bendruomene koncepcijos, mokslininkai savo darbuose pateikia savo asmeninį požiūrį pastaruoju klausimu.
Tęsiant sisteminio požiūrio analizę socialiniame darbe su bendruomene galima konkretinti temą nagrinėjam sisteminės teaorijos darbo metodo pritaikymą Lietuvoje, kaimyninėse šalyse ar pasaulio valstybėse bei lyginant Lietuvos ir kitų šalių patirtį šioje srityje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis40.24 KB
Autoriusmoksliukenr1
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasLekt. R. Jančaitytė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasSocialinės politikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sisteminis poziuris socialiniame darbe su bendruomene [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Lekt. R. Jančaitytė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą