Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Europos Sąjungos (ES) ir šalių narių šeimos politikos: šeimos modelių kaita, socialinės politikos tikslai ir priemonės

Europos Sąjungos (ES) ir šalių narių šeimos politikos: šeimos modelių kaita, socialinės politikos tikslai ir priemonės

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Įvadas. Šeimos samprata. Šeima Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Šeima Lietuvoje. Socialinės politikos plėtra Europos Sąjungoje. Šeimos politikos samprata. Trijų šalių palyginamasis tyrimas. Išvados. Summary.

Ištrauka

Jau kuris laikas Europos Sąjungos valstybėse pastebima šeimų kaita. Ją galima įžvelgti visose su šeima susijusiose srityse. Kai kurie pokyčiai yra vertinami teigiamai, o kai kurie sukelia neigiamas pasekmes visuomenei ir jai kelia pavojų. Įvairių šalių atsakinga už šeimos politiką valdžia bando spręsti šias problemas.
Šio kursinio darbo tikslas — geriau išanalizuoti šeimos politiką Europos Sąjungoje, šalių narių taikomas priemones šioje srityje.
Norint pasiekti tikslą, keliami trys uždaviniai:
1) išsiaiškinti, kaip šiandien šeima yra traktuojama Europos Sąjungoje ir Lietuvoje;
2) išanalizuoti šeimos politikos ypatumus Europos Sąjungoje;
3) įsigilinti į pasirinktų šalių šeimos politikos vedybų, gimstamumo ir skyrybų aspektus.
Pagal aukščiau įvardintus uždavinius buvo suformuoti kursinio darbo skyriai:
1) Šeimos samprata. Šiame skyriuje atskleidžiami šiuolaikinei šeimai būdingi bruožai. Pirmoji kursinio darbo dalis skiriama į du poskyrius: a) Šeima Europos Sąjungos valstybėse. Šiame poskyryje išvardyjami ir apibūdinami pagrindiniai besikeičiančios šeimos Europoje veiksniai, jų bruožai. Taip pat pokyčių dėsningumai, jų pasekmės; b) Šeima Lietuvoje. Šis poskyris skirtas išsiaiškinti svarbiauius šeimos pokyčių Lietuvoje veiksnius, visuomenės narių požiūrį į juos bei pokyčių pasekmes.
2) Socialinės politikos plėtra Europos Sąjungoje. Šis skyrius supažindins su šeimos politikos vystymųsi Europos Sąjungoje. Jis yra sudarytas tik iš vienos dalies, pavadinimu Šeimos politikos samprata. Jame apžvelgiama Europos Sąjungos šeimos politikos vystymosi istorija, organizacijos kompetencija, apžvelgiama gerovės modelių įtaka formuojant šeimos politiką šalyse narėse. Taip pat trumpai nusakomi šeimos politikos formavimo etapai.
3) Trijų šalių palyginamasis tyrimas. Šioje kursinio darbo dalyje bandžiau nustatyti šeimos politikos priemones pasirinktose šalyse ir kaip jos veikia tris pasirinktus: vedybų, gimstamumo ir skyrybų rodiklius.
Svarbiausios šio kursinio darbo sąvokos yra šeimos politika ir gerovės valstybės modeliai. Šeimos politika — tai priemonės, kurių imasi šalių vyriausybės siekdamos tam tikrų pokyčių šalies šeimose. Gerovės valstybės modeliai gali būti suprantami kaip tam tikrų priemonių rinkiniai ir specifika, lemianti vieną ar kitą šalies šeimos politikos vystymo kryptį.
Rašant šį darbą buvo remiamasi šiais šaltiniais: Vlados Stankūnienės, Aivos Jasilionienės ir Ramintos Jančaitytės knyga " Šeima, vaikai, šeimos politika modernėjimo prieštaros", Arvydo Matulionio veikalu "Lietuva stojant į Europos Sąjungą: ekonominė, sociologinė ir demografinė padėties analizė", Vlados Stankūnienės parengta knyga "Šeimos revoliucija? Iššūkiai šeimos politikai", Kęstučio Miškinio parengtu leidiniu pavadinimu "Šeima pasaulio šeimų kultūrose" ir kt. Kursinio darbo rašymą sunkino lietuviškos literatūros stoka, kurioje būtų aprašoma įvairių Europos Sąjungos šalių patirtis formuojant šeimos politiką, tai, jog nėra aiškios ir vientisos Europos Šeimos politikos koncepcijos.
Tęsiant Europos Sąjungos ir šalių narių šeimos politikos, šeimos modelių kaitos, šeimos politikos tikslų bei priemonių analizę galima būtų apžvelti ir ištirti kitų šalių narių šeimos politikos bruožus, jų taikomas priemones. Naudinga būtų išsiaiškinti ir šeimos priemonių įtaką kitiems rodikliams. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis31 puslapis 
Literatūros šaltiniai25 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis65.04 KB
Autoriusmoksliukenr1
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasLekt. V. Česnuitytė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasSocialinės politikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos (ES) ir saliu nariu seimos politikos seimos modeliu kaita socialines politikos tikslai ir priemones [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 31 puslapis 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Lekt. V. Česnuitytė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą