Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Konfliktinių situacijų sprendimo modeliai globos įstaigose

Konfliktinių situacijų sprendimo modeliai globos įstaigose

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Tikslas – atskleisti konfliktinių situacijų sprendimo modelius globos įstaigose. Konflikto samprata, tipai, struktūra. Konflikto sąvoka. Tarpasmeninių konfliktų tipai. Konflikto struktūra. Konflikto dinamika. Tarpasmeninių konfliktų tipai. Pokyčiai senatvėje bei jų įtaka bendravimui. Gyvenimo sąlygos įtakojančios konfliktų atsiradimą. Globos įtaka seno žmogaus savivertei. Gyvenimo globos įstaigoje ypatumai. Praktinė dalis. Išvados.

Ištrauka

Žmogus – visuomeninė būtybė. Prasidėjusi ankstyvuoju kūdikio ir motinos ryšiu individo raida priklauso ir klostosi veikiama socialumo. Socialiniai ryšiai lemia kaip mes gyvename ir kaip vertiname savo patirtį. Mūsų santykiai su kitais randasi iš vidinio poreikio palaikyti ryšius, taip vadinamo poreikio bendrauti. Poreikis bendrauti yra vienas iš svarbiausių žmogaus egzistencinių poreikių. A. Maslou (A. Maslow) nuomone, poreikių hierarchijoje jis užima trečią vietą po fiziologinių ir saugos poreikių.
Socialinė sąveika atlieka daug įvairių funkcijų. Socialiniuose ryšiuose gaunama informacija ir patiriama kitų žmonių pagalba, daugiau sužinoma apie savo kultūrą ir istoriją, susipažįstama ir atsirenkami partneriai (Carstensen, 1992). Be to, bendraujant plėtojasi ir patvirtinama mūsų pačių savivoka. Bendraujant užmezgami draugiški ryšiai ir sutinkami tie, kuriais galima pasitikėti (Connidis ir Davies, 1990). Įvairiose gyvenimo pakopose šioms funkcijoms gali būti teikiama skirtinga reikšmė. Tačiau socialiniai ryšiai turi ir savo kainą, pvz., reikalauja tam tikro energijos kiekio arba kelia emocinę riziką (pvz., kai konfliktuojama). Todėl Carstensen (1992) teigia, kad viena iš priežasčių paskatinančių nutraukti kai kuriuos ryšius yra ta, jog jie iš mūsų atima daugiau nei duoda.
Žmonių tarpusavio santykiai yra svarbiausia gyvenimo problema. Jie gali praturtinti mūsų gyvenimą, dovanoti daug laimės ir atvirkščiai – atnešti daug skausmo, nusivylimo, nuoskaudos ar pykčio. Bendravimo problemos ir konfliktai gali apkartinti gyvenimą, atvesti iki ligos ar net mirties.
Konfliktinės situacijos – neišvengiamas bendruomeninio gyvenimo reiškinys. Nuolat gyvendamas bendruomenėje žmogus yra priverstas laikytis tam tikrų taisyklių ir normų, dažnai savo asmeninius interesus derinti su kitų bendruomenės narių interesais. Kai kuriems asmenims tai yra itin nepriimtina. Ypač dėl to dažnai įvairių problemų kyla senyvo amžiaus žmonėms, nes į bendruomenę (įvairias globos įstaigas, pensionatus) ateina jaus su savo nusistovėjusiais įpročiais, požiūriais, kuriais jie vadovavosi visą savo gyvenimą. Todėl šie asmenys dažniausiai konfliktuoja dėl paprasčiausių buitinių dalykų.
Senų žmonių bendravimą dažnai įtakoja daugelis psichologinių aspektų t.y. ne reikalingumo jausmas, vienatvė, žemas savęs vertinimas. Taip pat tam įtakos turi ir sveikatos būklė. Senatvinės demencijos požymiai, tokie kaip neprigirdėjimas, atminties susilpnėjimas ar praradimas, dažnai sąlygoja senų žmonių konfliktines situacijas.
Tikslas – atskleisti konfliktinių situacijų sprendimo modelius globos įstaigose.

Uždaviniai:
1. Paanalizuoti žmonių tarpusavio konfliktus, jų priežastis bei sprendimo būdus.
2. Panagrinėti senų žmonių bendravimo ypatumus ir konfliktines situacijas.
3. Išsiaiškinti gyvenimo sąlygas, įtakojančias konfliktinių situacijų atsiradimą.
4. Atlikti tyrimą ir sužinoti konfliktinių situacijų sprendimo modelius, taikomus sprendžiant senų žmonių tarpusavio konfliktus.

Objektas – konfliktinių situacijų sprendimo modeliai.

Naudota metodika – mokslinės literatūros analizė, anketavimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai13 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis35.66 KB
Autoriusnikeja
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDžiuginta Valeckienė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasSveikatos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktu sprendimas globos istaigose [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Džiuginta Valeckienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą