Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Socialinio darbo praktika: Vokietijos Kolpingo profesinė mokykla

Socialinio darbo praktika: Vokietijos Kolpingo profesinė mokykla

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Socialinio darbo praktikos pasirinkimo motyvai. Socialinio darbo problemų praktikos vietoje aktualumas. Praktikos tikslas(pagal individualią užduotį). Teorinė dalis. Praktinio patyrimo aprašas. Praktikos vietos organizacinė – institucinė analizė. Klientų socialinių problemų apžvalga ir jų pasitenkinimo taikymai. Socialinio darbo paslaugomis organizavimas. Socialinio darbo su atveju analizė(socialinio funkcionavimo įvertinimo ataskaita). Išvados.

Ištrauka

Pasirinkta praktikos atlikimo vieta – Kolping – Bildungszentrum, Memmingeno miestas, Vokietija. Tai yra Kolpingo profesinė mokykla. Kolping įkurtas 1969m., pavasarį Kovo mėnesį Kolpingo – Bildungszentrum, atšventė trisdešimties metų jubiliejų. Šitoje mokykloje galima mokintis šių specialybių:
2 metus trunkančios pasirinktinės profesijos:
• Pastatai ir Objektai
• Aukštų pastatų statybų darbuotojai
• Svečių aptarnavimo specialistai
• Dalių paruošėjai

3 metus trunkančios paskiriamos profesijos:
• Statybininkai
• Statybų ir metalo dažytojai
• Virėjai/virėjos
• Namų meistrai
• Metalo darbuotojai (3.5 metų)
Mokinių amžius yra nuo 14 iki 24 metų. Čia mokosi nebaigę vidurinės mokyklos norintys įgyti vidurinį išsilavinimą kartu su specialybe ir norintys įgyti tik specialybę. Mokiniams kasmet būna praktika, pagal savo specialybę. Praktikos vietas moksleiviai turi susirasti patys, bet pasiūlo ir mokytojai, jei mokiniai neranda. Mokiniams yra nuo pat pradžių rengiami planai, apie jo pažangumo ar nuosmukio kriterijus. Yra žiūrima į mokinio padėtį mokykloje: bendravimą su kolegomis, mokytojais, taip pat žiūrima kiek mokinys yra savarankiškas atlikti teorines bei praktines užduotis. Bei žiūrima į mokinio padėtį namuose: šeimos statusą, ryšius su artimiausiais giminaičiais, psichinę bei fizinę būklę. Kas pusę metų, o jei reikia ir dažniau vyksta pokalbiai su mokinio tėvais. Mokykloje mokiniai turi daugiausia praktinių pamokų, viena ar du sykius per savaitę, vyksta į kitą mokyklą, kurioje mokosi teorinių žinių, matematikos, vokiečių kalbos, anglų kalbos, bei istorijos. Šioje mokykloje jie pildo dienynus, taip pat mokosi praktinės teorijos.

Kolpingo profesinėje mokykloje mokosi dauguma sutrikusio ar lėto mąstymo moksleiviai. Taip pat yra daug kitataučių: rusų, turkų ir kt., kuriems sunkiau su kalbos barjerais, bet kas liečia mokslinę pusę, jie yra gabesni, nei patys vokiečių moksleiviai. Kolpingo profesinė mokykla palaiko gerus ryšius su psichologu, pas kurį lankosi mokiniai turintys psichikos sutrikimų ar problemų. Taip pat yra glaudūs ryšiai su darbo birža, darbo agentūromis ar kitomis mokymo įstaigomis(Lindenschule, profesinėmis mokyklomis kituose miestuose ir kt.). Yra siunčiami mokintis vyresnio amžiaus žmonės, kuriems reikalingas kompiuterinio raštingumo išsilavinimas; kirpėjų kursai; vokiečių kalbos kursai; galima išsilaikyti ir autokroviko teises. Mokiniams yra mokama stipendija 310 eurų per mėnesį. O siunčiami iš darbo biržos ar darbo agentūrų, žmonės susimoka patys. Taip pat darbo birža padeda baigusiems moksleiviams susirasti darbą, kas mėnesį teikia pasiūlymus dėl darbo, jei mokiniui netinka jis gali laukti kito darbo pasiūlymo. Mokyklos struktūra yra pagal Europos standartus, baigusiems šią profesinę mokyklą įteikiamas Europinis diplomas, tinkantis visose Europos šalyse. Šioje mokykloje yra penki socialiniai darbuotojai iš kurių vienas dirba su šeimomis, du mokyklose ir likusieji Kolpingo profesinėje mokykloje. Taip pat čia dirba savo kiekvienos specialybės po vieną, ar po kelius mokytojus. Kolping – Bildungszentrum plečia savo patalpas ir jau nuo 2009m. liepos mėnesio pradeda remontuoti seną Kolpingo įstaigos pastatą Mindelheimo mieste 30km. nuo Memmingeno. Kolpingo profesinė mokykla yra įrašyta į didelį susikooperavusių partnerių tinklą regione.
Kolpingo profesinės mokyklos tikslas – Suteikti mokiniui, teorinių, bei praktinių žinių, kurias mokinys galėtų panaudoti ateityje dirbant pagal savo specialybę, užtikrinti materialinį pagrindą gyvenimo planavimui, skiriant stipendiją, bei Europos standartų diplomas. Šią Kolpingo profesinio rengimo įstaigą finansuoja bažnyčia, mokykla rengia projektus, kuriuos dažniausiai laimi, taip pat plečia savo instituciją kituose miestuose. Ši mokykla dalyvauja įvairiuose renginiuose, pati organizuoja šventinius renginius, minėjimus. Yra kviečiami pedagogai su mokiniais į ekskursijas, stovyklas. Atliekant praktiką, Kolping – Bildungszentrum man teko patirti daug malonių jausmų, pačiai išbandyti save įvairiose srityse ir situacijose, kurios padėjo suteikti pasitikėjimo ateityje dirbant socialinį darbą ir žvelgti į savo profesiją visai kitaip nei maniau prieš tai. Atliekant praktiką, teko dirbti su įvairaus amžiaus žmonėmis ir žmonių grupėmis, tačiau labiausiai domėjausi socialinių darbuotojų teikiama parama sutrikusio elgesio vaikams, apie kurią daugiausiai ir kalbėsiu šiame darbe.
Mano tikslas:
• Susipažinti su Kolping – Bildungszentrum organizacija, analizuoti jos vykdomą veiklą.
• Įgyti žinių dirbant socialinio darbuotojo, bei pedagogo pareigose.
• Apžvelgti kaip socialinis darbuotojas ar pedagogas, padeda mokiniams spręsti jų problemas.


Mano praktikos uždaviniai:
• Stebėti organizacijoje vykdomą veiklą.
• Domėtis socialinio darbuotojo ar pedagogo darbine veikla.
• Stebėti kaip vyksta darbas su mokiniais sprendžiant jų problemas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-11-25
DalykasSocialinio darbo praktikos ataskaita
KategorijaSocialinis darbas
TipasPraktikos ataskaitos
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis39.69 KB
Autoriusindra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasSapažinskienė
Švietimo institucijaKolpingo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialinio darbo praktika profesineje mokykloje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą