Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Moterų užimtumo skatinimo priemonės Lietuvoje

Moterų užimtumo skatinimo priemonės Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Tikslas: nustatyti pagrindinius veiksnius, lemiančius moterų užimtumą bei įvertinti užimtumą skatinimo priemones Lietuvoje. Strateginiai šalies prioritetai užimtumo politikos srityje. Stereotipinio požiūrio įtaka moterų užimtumui. Šeima ir darbas Lietuvos žmonių gyvenime. Šeimos ir darbo suderinamumas Europos Sąjungoje. Diskriminacija darbo rinkoje. Diskriminacijos darbo rinkoje rūšys. Vykdoma lyčių lygybės politika Lietuvoje. Vykdoma lyčių lygybės politika Europos. Sąjungoje. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikinėje visuomenėje pastebimai vyksta žmonių vertybių, požiūrių ir elgsenos permainos, taip pat kinta moters vaidmuo šeimoje ir visuomenėje. Dabar vis dažniau galima pastebėti, kad moterys siekia turėti darbą ir kilti profesinės karjeros laiptais. Daugumai moterų, ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje, darbas yra ne tik pragyvenimo šaltinis, bet ir savo galimybių, sugebėjimų ir poreikių realizavimo būdas. Tik nedidelei moterų daliai yra priimtina tradicinė motinos ir namų šeimininkės padėtis.
Norėčiau pastebėti, kad pagal Lietuvos Respublikos Konstitucijos 29 straipsnį: "Žmogaus teisių negalima varžyti ir teikti jam privilegijų dėl jo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu". Tačiau neretai tenka išgirsti, kad moterys jaučiasi pažeidžiamos ir diskriminuojamos norint įsidarbinti, kai darbdaviai įdėmiai aiškinasi jų šeimyninę padėtį, nors įstatymiškai neturi teisės klausti tokių dalykų. Juos turėtų dominti moters išsilavinimas, tam tikri gebėjimai, charakterio savybės aktualios užimti norimą darbo poziciją, o ne tai, kiek ji turi vaikų. Vis dėlto mūsų visuomenė yra dar linkusi šeimos sritį priskirti moteriai, o darbo – vyrui, nepaisant pripažinimo, kad tai yra nusistovėję stereotipai.
Lietuva būdama Europos Sąjungos nare, dalyvauja Lisabonos strateginėje programoje, kurios prioritetiniais tikslais siekiama užtikrinti spartų ekonomikos augimą, skatinti Lietuvos įmonių konkurencingumą bei užtikrinti užimtumą, pritraukiant į darbo rinką daugiau žmonių, modernizuojant socialinės apsaugos sistemą. Europos Sąjungoje siekiama užtikrinti ne tik bendrą užimtumo lygį, bet labiausiai akcentuojamas moterų ir vyresnio amžiaus žmonių nedarbo lygio ir neveiklumo sumažinimas.
Kliūtys ir sunkumai, su kuriais susiduria moterys, priklauso nuo įvairių veiksnių: individualių, socialinių, institucinių ir rinkos. Nuo jų priklauso užimtumo galimybė, lygios galimybės, dalyvavimas visuomenės gyvenime.
Mano kursinio darbo tikslas: nustatyti pagrindinius veisknius, lemiančius moterų užimtumą bei įvertinti užimtumą skatinimo priemones Lietuvoje.
Uždaviniai:
1. Apžvelgti programas, kuriomis Lietuvoje siekiama užtikrinti moterų užimtumą;
2. Įvertinti stereotipinio šeimos ir darbo suderinamumo požiūrio įtaką moterų užimtumui;
3. Apibūdinti diskriminaciją darbo rinkoje;
4. Įvertinti vykdomą lyčių lygybės politiką Lietuvoje ir Europos Sąjungoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai23 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis50.26 KB
AutoriusPaulius
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasJulija Moskvina
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasFilosofijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Moteru uzimtumo skatinimo priemones Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Julija Moskvina
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą