Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Įvaikinimo teisiniai pagrindai

Įvaikinimo teisiniai pagrindai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslai yra atskleisti įstatymų, reglamentuojančių įvaikinimą, raidą po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje, nurodyti, išanalizuoti, teisės aktus ir apibendrinti įvaikinamų vaikų, tikrųjų tėvų ir įvaikintojų teises ir interesus, jų gynybos būdus bei priemones.Informacijos šaltinių apžvalga. Istorinė įvaikinimo tradicijų raida pasaulyje. Teisės aktų, reglamentuojančių įvaikinimo tvarką, raida, atkūrus Lietuvos respublikos nepriklausomybę. Materialiosios teisės aktai. Procesinės teisės aktai. Reikalavimai vaikui ir būsimiems įtėviams. Vaikai, kuriuos leidžiama įsivaikinti. Asmenys, kurie gali įsivaikinti Įvaikinamo vaiko, tėvų ir įvaikintojų teisės bei pareigos. Tėvų sutikimas įvaikinti. Vaiko sutikimas įvaikinti. Įvaikintojo sutuoktinio sutikimas įvaikinti. Įvaikinimo tarnybos prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos funkcijos. Pasirengimo įvaikinti patikrinimas. Duomenų apie įvaikinamą vaiką pateikimas. Įvaikinimo apskaita. Įvaikinimo bylos teisminio nagrinėjimo tvarka. Prašymų įvaikinti nagrinėjimas. Įvaikinimo konfidencialumas. Vaiko perkėlimas į šeimą iki įvaikinimo. Įvaikinimas užsieniečiams ir užsieniečių vaikų įvaikinimas. Pirmenybė įvaikinti. Įvaikinimas užsieniečiui. Įvaikinimo, atlikto užsienio valstybėje, pripažinimas. Vaikų, užsienio valstybės piliečių, įvaikinimas. Įvaikinimo teisinės pasekmės ir registracija. Išvados.

Ištrauka

Įvaikinimo tikslas – apsaugoti vaiko interesus. Vaiko interesų neatitinka įvaikinimas, kurio tikslas yra ne išauginti vaiką šeimoje ir parengti jį savarankiškam gyvenimui visuomenėje, bet gauti iš to materialios ar moralinės naudos.
Vaiko poreikis augti šeimoje, kad jis būtų saugus, o šeimos santykiai būtų visaverčiai, pripažįstamas daugelio pasaulio šalių, nes būtent šeimos aplinkoje vaikai geriausiai vystosi.
Vaikui įvaikinimas suteikia galimybę augti meilės ir supratimo atmosferoje, o įtėviams – patenkinti tėvystės jausmus arba tiesiog pasidalinti savo jaukiais namais ir širdies šiluma su vaiku, netekusiu šių gyvenimo džiaugsmų.
Jungtinių Tautų Organizacija Visuotinėje žmogaus teisių deklaracijoje pripažino, jog vaikas visapusiškai ir harmoningai vystytis gali tik augdamas šeimoje, jausdamas laimę, meilę ir supratimą.
Įvaikinimas yra teisinė procedūra, kai vaikui, kurio tikrieji tėvai negali, nenori arba jiems įstatymiškai uždrausta rūpintis vaiku, sukuriama pastovi šeima. Jam užtikrinami nuolatiniai namai ir socialinė bazė, kur tarpusavyje dera vaiko saugumas ir individualūs poreikiai. Tarp įtėvių ir įvaikių atsiranda tokie patys teisiniai santykiai, kokie yra tarp tikrųjų tėvų ir vaikų.
Įvaikinimo motyvacija yra labai svarbus, netgi kertinis akmuo, nuo kurio vėliau bus tiesiama visa vaiko ir naųjųjų tėvų savitarpio santykių grandinė. Didžiausia tikimybė vaiko gerovei bus tokioje šeimoje, kur įvaikinama dėl paties vaiko.
Daugelyje užsienio šalių jau seniai nėra valstybės išlaikomų vaikų globos įstaigų, tačiau priežastis ne tame, kad ten geresni tėvai ir niekas ,,neatsikrato" vaikų. Esmė ta, kad tose šalyse nustatyta įvaikinimo ir globos tvarka – vaikai iš karto patenka iš vienos šeimos į kitą.
Šis darbas skiriamas įvaikinimo sampratai, įvaikinimo tvarkai ir problemoms.
Temos aktualumas. Įvaikinimo tema šiuo metu yra labai aktuali. Pagal valstybinės Įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateiktus 2002 m. statistinius duomenis įvaikinamų vaikų pagal amžių skaičius sumažėjo palyginus su 2001 m. įvaikinimo ataskaita. Iškyla poreikis įstatymais kuo tobuliau reglamentuoti įvaikinimo teisinius santykius, kurie yra pakankamai sudėtingi.
Įvaikinimo teorija ir praktika rodo, kad įvaikinimas yra mažiausiai nuo biologinės tėvystės nutolusi vaiko globos forma. Sėkmingai įvaikintas vaikas mažiausiai pajus biologinių tėvų nebuvimo padarinius, ir bus visos reikiamos sąlygos brandžiai asmenybei formuotis. Gero įvaikinimo praktika yra sudėtinga, svarbi ir problemiška.
Įvaikinimas - ilgalaikis pasikeitimas šeimoje, leidžiantis vaikams pajusti nuolatinių šeimos ryšių privalumus, kurių kitaip jie nepajustų. Įvaikinimas priimtinas tada, kai vaiko biologiniai tėvai dėl įvairių priažasčių nenori ar negali juo rūpintis, o kiti suaugusieji nori ir gali teisiškai prisiimti tėvystės pareigas.
Darbo objektas – įvaikinimo teisiniai pagrindai ir praktinės problemos. Darbe plačiau tyrinėjami šie klausimai: įvaikinimo tvarka (reikalavimai vaikui ir būsimiems įtėviams, pasirengimo įvaikinti patikrinimas, prašymų įvaikinti teisminis nagrinėjimas, įvaikinimo tvarka užsieniečiams), įvaikinamų vaikų, biologinių tėvų ir įvaikintojų teisių ir interesų apsauga, problemos, kylančios sprendžiant įvaikinimo klausimus.
Darbo tikslai yra atskleisti įstatymų, reglamentuojančių įvaikinimą, raidą po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje, nurodyti, išanalizuoti, teisės aktus ir apibendrinti įvaikinamų vaikų, tikrųjų tėvų ir įvaikintojų teises ir interesus, jų gynybos būdus bei priemones. Darbe siekiama išnagrinėti teisės aktus, reglamentuojančius įvaikinamųjų, jų tėvų ir įvaikintojų teises ir interesus įvaikinimo procese, šio proceso sąlygas ir tvarką, aptarti terminus, kurie yra nustatyti, kad įvaikinimas būtų tinkamas, tų terminų svarbą. Šiame darbe dėmesys skiriamas ne tik nacionaliniam įvaikinimui, bet tarptautiniam įvaikinimui, kai užsienio valstybių piliečiai norinti įsivaikinti vaikus Lietuvos Respublikoje. Darbe apibendrinti užsienio valstybės piliečiams taikomi specialūs reikalavimai: teisės aktai, terminai, tvarka. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis41 puslapis 
Literatūros šaltiniai18 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis58.21 KB
Autoriussiga
Viso autoriaus darbų76 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasS. Aviža
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ivaikinimo teisiniai pagrindai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 41 puslapis 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • S. Aviža
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą