Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Socialinio darbo modelių taikymas organizuojant socialinę paramą

Socialinio darbo modelių taikymas organizuojant socialinę paramą

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Situacijos aprašymas. Namiškiams nereikalinga. Gyvenimas baimėje. Probleminės situacijos analizė. Krizės intervencijos modelis. Problemos sprendimo planas. Pirmas etapas. Antras etapas. Trečias etapas. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos Caritas nuo 2001-ųjų vykdo projektą "Pagalba prostitucijos ir prekybos moterimis aukoms". Jo koordinatorė Šiaulių regionui Marytė Puidokienė neabejoja: "Dabartinė sunki ekonominė situacija, bedarbių gretų gausėjimas ir užsienyje žadami lengvi pinigai didina prekiautojų žmonėmis aukų skaičių. Pastaruoju metu ypač pagausėjo nepilnamečių merginų, kuriomis naudojasi prekeiviai, dažniausiai atrodantys, kaip mandagūs, sportiškos išvaizdos vaikinai, lengvai įgyjantys merginų pasitikėjimą ir priverčiantys juos įsimylėti. Jos duomenimis, per pastaruosius ketverius metus pagalba suteikta 95 "parduotiems" žmonėms.
Dauguma iš jų - moterys ir merginos, įtrauktos į prostituciją. Pernai dirbta su 43 nukentėjusiomis, 27 iš jų - naujai atėjusios į programą. Moterys ir merginos jaučiasi visai sužlugdytos, praranda gyvenimo džiaugsmą, patiria tiek dvasinį, tiek moralinį smurtą. Jaučiasi nepilnavertės, bijo artimųjų ir visuomenės pasmerkimo. Mes socialiniai darbuotojai privalome tokiems žmonėms ištiesti pagalbos ranką.
Socialinė pagalba – nuoseklus, planingas ir pasitikėjimu paremtas darbas su nukentėjusiomis.

Tikslas: Mokėti parinkti praktinius socialinio darbo modelius organizuojant socialinę paramą.
Uždaviniai:
1. Aprašyti asmens socialinę situaciją.
2. Parinkti šios situacijos sprendimui labiausiai tinkamą teritorinį darbo modelį.
3. Aprašyti socialinio darbuotojo veiksmus pradedant spręsti problemas.
Šiandien Karolinai (vardas pakeistas) - per 20. Pradedama pasakoti tai, kas prasidėjo, kai jai tebuvo 15-a, jauna moteris išeina parūkyti. "Tada ir rūkyti pradėjau, iki šiol negaliu šio įpročio atsisakyti", - liūdnai šypteli. Su padirbtu kitos merginos pasu ir mintinai išmokta svetima biografija penkiolikmetė naiviai tikėjo į Ispaniją važiuojanti dirbti barmene. Vietoje sužinojo, ką iš tiesų teks daryti. Nesipriešino, nes jau po pirmos darbo nakties išgirdo grėsmingus kitų merginų perspėjimus: "Dabar gausi mušti, nes mažai pinigų uždirbai". "Tąkart manęs nemušė, nes šeimininkas sužinojo, kad nesu pilnametė. Gretimame kambaryje girdėjau grumtynių ir ant grindų krentančius mušamų merginų kūnus", - prisimena. Darbo, jos žodžiais, Ispanijoje buvo daug. 25 - 30 klientų per parą, 7 dienas per savaitę ir taip tris mėnesius, kol galiojo leidimas būti svetimoje šalyje. "Tik savaitę per visą tą laiką nedirbau, kai mus slėpė nuo policijos ir dar vieną dieną, kai man labai skaudėjo". Ar bandė susisiekti su policija, pabėgti? Moteris atvira: "Neįmanoma. Mus atidžiai sekė šeimininko žmona, o jis mušė, tampė už plaukų, grasino". Karolinai apie tai kalbant ima virpėti rankos, o ašaroms nubraukti skirtą servetėlę ji sutrina į skutelius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo namų darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasNamų darbai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis20.77 KB
Autoriusrenata
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasTamosinaitė
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
FakultetasSveikatos priežiūros fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word  Socialinio darbo modeliu taikymas organizuojant socialine parama [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 9 puslapiai 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Tamosinaitė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą