Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Visuomenės nuostatos psichikos ligomis sergančių asmenų atžvilgiu

Visuomenės nuostatos psichikos ligomis sergančių asmenų atžvilgiu

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Nuostatų samprata. Kas yra psichikos sutrikimai? Psichinės ligos. Visuomenės nuostatas formuoja masinės informavimo priemonės. Vyresnių žmonių nuostatos į psichikos ligomis sergančius asmenis. Statistiniai duomenys apie požiūrį į psichinius ligonius. Tyrimo charakteristika.

Ištrauka

Visame pasaulyje ir įvairiuose visuomenės sluoksniuose yra psichikos ligomis sergančių asmenų. Prieš penkiasdešimtmetį psichikos ligomis sergantys asmenys buvo izoliuoti tam tikrose institucijose arba šeimose, atskirti nuo pasaulio, kad netrikdytų aplinkinių ir nedarytų gėdos visuomenei. Per pastarąjį penkmetį psichikos ligomis sergantys asmenys pamažu grįžta į visuomenę, kaip lygiaverčiai žmonės.
Pagal tai, kokios visuomenėje dominuoja vertybės, galima spręsti, kokios nuostatos gali būti formuojamos apie psichikos ligomis sergančius asmenis. Dažnai nuostatos gali susiformuoti jausmų, emocijų pagrindu. Sutikę psichinį ligonį – keistą, kitokios išvaizdos ir elgesio, žmonės dažnai negali su juo bendrauti, jaučia jam gailestį, nerimą, baimę, kyla klausimas: koks jis yra tas psichikos liga sergantis asmuo? . Nerimas, nežinomybė, baimė formuoja neigiamą nuostatą į psichiškai nesveiką. Neigiamos nuostatos į psichikos liga sergantį asmenį vyrauja dažniau nei teigiamos. Priešiškumas psichiniams ligoniams kyla dėl to, kad psichiniai ligoniai yra izoliuoti nuo visuomenės, visuomenė nėra su ligoniu susipažinusi, dėl to formuojamos klaidingos nuostatos. Kuo dažniau visuomenė matys psichiškai nesveiką žmogų, tuo greičiau keisis požiūris į šiuos žmones (Word Adrian, 1997, p.14).
Psichiatrijos paskaitos bei praktika socialinių paslaugų centre (kur pačiai teko tiesiogiai susidurti su asmenimis, kurie serga psichikos liga) mane paskatino pasidomėti kaip į psichikos ligomis sergančius asmenis reaguoja kiti žmonės. Man tapo labai įdomu, kaip skiriasi vaikų, jaunimo, suaugusiųjų, pagyvenusių žmonių, susidūrusių ir ne su psichikos liga asmenų požiūris į psichikos ligomis sergančius asmenis, kas daro įtaką tokiam jų požiūriui. Kas ir kaip formuoja visuomenės nuostatas į psichikos ligomis sergančius asmenis. Mano tikslas – išsamiau panagrinėti literatūrą apie psichikos ligas, visuomenės nuostatas į psichikos ligomis sergančius asmenis, apie psichikos ligomis segančių asmenų požiūrį į savo negalią, apie artimųjų požiūrį į savo artimojo ligą.
Taip pat, manau, labai svarbu nagrinėti šią temą man, kaip būsimam socialiniam darbuotojui, kokį vaidmenį turėčiau atlikti šioje (visuomenės nuostatos į psichikos ligomis sergančius asmenis) terpėje. Kaip socialinis darbuotojas galėtų mažintį atskirtį žmonių su psichikos liga. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai16 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis105.2 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasJ. Mataitytė - Diržienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasFilologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Visuomenes nuostatos psichikos ligomis serganciu asmenu atzvilgiu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • J. Mataitytė - Diržienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą