Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Alkoholizmas kaip bendruomeninė problema. Alkoholio prevencija

Alkoholizmas kaip bendruomeninė problema. Alkoholio prevencija

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Visuomenės sveikatos dalyko savarankiškas darbas Nr. 1. Įvadas. Bendruomenės sveikatos analizė. Bendruomenės sveikatos problema: Alkoholizmas ir priklausomybės ligos. Numatomi resursai problemai spręsti. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Gera bendruomenės sveikata - tai vienas svarbiausių veiksnių visai populiacijos gerai savijautai. Nuo to priklauso ir kiekvieno individualaus žmogaus sveikata. Mūsų visuomenėje egzistuoja begalės įvairių ligų, pradedant užkrečiamomis infekcijomis, baigiant masinėmis psichozėmis. Šiuo metu itin didelį susidomėjimą turi priklausomybės ligos iš kurių vis dar daugiausia šeimų ir bendruomenių palietusi alkoholizmo liga, neužleidžianti vietos naujajai mus pasiekusiai bangai - narkotikams. Apie alkoholizmo ligą kalba daugelis mokslininkų. Prevencines programas bendruomenėje ruošia R. Čižauskaitė. Alkoholio vartojimo veiksnius tyrinėja, bei prevencines programas ruošia Kauno medicinos universiteto Biomedicinos tyrimų atstovai G. Petronytė, A. Zaborskis ir A.Veryga (Medicina (Kaunas) 2007; 43) K. Kuchalskis ir A. Gutauskas tyrinėja narkotikų prevencijos ir kontrolės politika Europos Sąjungoje (Verslo ir teisės aktualijos, 2009, t. 4). A. G. Davidavičienė analizuoja prevencines programas švietimo ugdimo įstaigose.
Be atskirų mokslininkų nagrinėjančių alkoholizmo problemą įsitraukusios ir organizacijos, kurios ieško būdų kaip sumažinti svaiginančių medžiagų vartojimą prevenciniu būdu. Nevyriausybinių organizacijų ir ekspertų koalicija, Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centras. Į kovą su alkoholiu įsijungia Švietimo ir mokslo ministerija saugodama mokinius, Vilniaus universiteto medicinos fakultetas visuomenes sveikos institutas. Taip pat tuo rūpinasi ir valstybinės institucijos, kaip Narkotikų kontrolės departamentas prie Lietuvos Respublikos vyriausybės, kurios analizuoja ne tik vartojimo priežastis, bet ir fiksuoja vartojimo paplitimo statistiką, taip pat sergamumą alkoholizmu. Tuo rūpinasi, problemą analizuoja ir atskiros švietimo įstaigos siekdamos kuo daugiau sumažinti tų įstaigų lankančių nepilnamečių psichotropinių medžiagų vartojimą.
Pasiremdama Lietuvos paskutiniųjų metų statistika pateiksiu priklausomų žmonių, iš jų ir alkoholikų skaičių procentais. Apie alkoholizmą, kaip apie ligą kalba ne tik statistiniai rodmenys, tačiau ši tema eskaluojama visoje Europoje žymių mokslininkų, nes būtent šioje teritorijoje labiausiai išplitęs besaikis alkoholio vartojimas. Vieno jų, brito D. Nutto, mintimis remsiuosi bandydama atskleisti alkoholizmą, kaip bendruomeninę problemą, alkoholizmo pasekmes. Taip pat ši tema plačiai nagrinėjama ir žiniatinklyje ir jaunųjų mokslininkų darbuose. Tai tik įrodo alkoholizmo, kaip visuotinės problemos buvimą ir aktualumą. Alkoholizmas ne tik šiame, vertybių perkainojimo laikotarpyje, tačiau dar X amžiuje buvo opi problema reikalaujanti dėmesio. Tai gi, alkoholizmas turi įsisenėjusias tradicijas, kurias būtina keisti siekiant sveikos ir saugios visuomenės būvio.

Problema. Aukštas priklausomybės nuo alkoholio žmonių rodiklis Lietuvoje.
Tikslas - parengti alkoholizmo prevencinę programą.
Uždaviniai:
1. Atskleisti svarbiausias ligas, pateikti paskutiniųjų metų mirtingumo statistika Lietuvoje ir išanalizuoti statistinius rodmenis.
2. Išanalizuoti alkoholizmą kaip bendruomeninę problemą.
3. Atskleisti alkoholizmo mąstą Lietuvoje. Išanalizuoti alkoholizmo sergamumo statistinius rodmenis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo namų darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasNamų darbai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis28.86 KB
Autoriusegle
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasE. Tamašauskienė
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
FakultetasSveikatos priežiūros fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Alkoholizmas kaip bendruomenine problema. Alkoholio prevencija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 9 puslapiai 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • E. Tamašauskienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą