Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Nepilnamečio ir pilnamečio asmens globos proceso analizė

Nepilnamečio ir pilnamečio asmens globos proceso analizė

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Nepilnamečio asmens globa (rūpyba). Vaiko globos (rūpybos) rūšys ir formos. Nuolatinės vaiko globos nustatymo procesas. Laikinosios globos nustatymas nepilnamečiui asmeniui (situacijos aprašymas). Įstatymai, kuriais vadovaujantis, organizuojama vaiko globa (rūpyba.) Pilnamečio asmens globa (rūpyba). Globos nustatymas pilnamečiui neveiksniam asmeniui. Rūpybos nustatymas pilnamečiui veiksniam asmeniui. Rūpintojo skyrimas veiksniam pilnamečiui asmeniui (situacijos aprašymas). Įstatymai, kuriais vadovaujantis, organizuojama pilnamečių asmenų globa (rūpyba).

Ištrauka

Beveik kiekvienas žmogus savo gyvenimą pradeda šeimoje. Kartais taip atsitinka, kad tėvai negali auginti savo vaiko. Kartais būna taip, kad vaikas šeimoje patiria smurtą, yra žeminamas, netenkinami jo nei fiziniai nei dvasiniai poreikiai. Vaikas tokioje šeimoje negali vystytis ir augti normaliai, jis yra žalojamas ir fiziškai ir dvasiškai.
Vaikus, kuriems reikalinga globa ( rūpyba) , nustato ir tokių vaikų apskaitą tvarko ir užtikrina valstybinė vaiko teisių apsaugos institucija. Ši institucija, gavusi informaciją apie vaiką, kuriam reikalinga globa ( rūpyba ) , privalo užtikrinti laikinosios globos ( rūpybos ) paskyrimą per tris dienas. Globa nustatoma vaikams neturintiems 14 metų, rūpyba nustatoma vaikams, sulaukusiems 14 metų.

Vaiko globos (rūpybos) rūšys:
o Laikinoji globa ( rūpyba ) ;
o Nuolatinė globa ( rūpyba );
Vaiko globos formos:
o Globa ( rūpyba) šeimoje;
o Globa ( rūpyba) šeimynoje;
o Globa ( rūpyba) vaikų globos institucijoje.
Kai tėvai vengia atlikti savo pareigas auklėti vaikus, piktnaudžiauja tėvų valdžia, žiauriai elgiasi su vaikais, daro žalingą įtaką vaikams savo amoraliu elgesiu arba nesirūpina vaikais, teismo sprendimu gali būti laikinai ar neterminuotai apribojama tėvų valdžia.
Vaikams globa ( rūpyba) skiriama ne tik kai jo tėvams apribojamos tėvystės teisės, bet ir kai tėvai ar turimas vienintelis iš tėvų yra dingę ir jų ieškoma, kai tėvai mirę, kai tėvai ar vienintelis turimas iš tėvų yra nustatyta tvarka pripažinti neveiksniais. Kokia globa ( rūpybos ) rūšis bus tvarkoma priklauso nuo to kokie yra globa ( rūpybos) pagrindai, t. y. dėl kokių priežasčių yra reikalinga vaikui globa (rūpyba). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-23
DalykasSocialinio darbo analizė
KategorijaSocialinis darbas
TipasAnalizės
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis15.17 KB
Autoriusgetle
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nepilnamecio ir pilnamecio asmens globos proceso analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Analizės
  • 8 puslapiai 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą