Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Grupinio darbo metodas ir grupinis darbas su rizikos grupėmis (2)

Grupinio darbo metodas ir grupinis darbas su rizikos grupėmis (2)

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Socialinio darbo metodo samprata. Grupinio darbo metodo samprata. Situacijos, kurioms dažniausiai reikia taikyti grupinio darbo metodą. Psichoterapinių grupių įvairovė. Psichoterapinės grupės tikslo realizavimo būdų požiūriu. I.D. Yalom išskyrė 11 svarbiausių grupės psichoterapinių veiksnių. Grupės formavimas. Socialinių paslaugų klientų grupės. Grupinis darbas su rizikos grupėmis. Rizikos grupė - gatvės vaikai. Grupinio darbo metodas dirbant su gatvės vaikais. Rizikos grupė - narkomanai. Grupinio darbo metodas dirbant su narkomanais. 5 elgesio keitimo stadijos. Darbo su priklausomybe sergančiais asmenimis etapai. Priklausomybės nuo narkotikų veiksmingo gydymo principai. Rizikos grupė - alkoholikų vaikai. Grupinio darbo metodas dirbant su alkoholikų vaikais. Rizikos grupė - moterys, patiriančios smurtą šeimoje. Grupinio darbo metodas dirbant su moterimis patiriančiomis smurtą šeimoje. Organizacijos, kurios dirba su smurtą patiriančiomis moterimis. Išvados.

Ištrauka

Įsigalint demokratijos procesams ir plintant modernioms Vakarų šalių idėjoms, kiekvienos valstybės valdžiai vienas iš keliamų uždavinių - sukurti palankias sąlygas rizikos grupėms reabilituotis visuomenėje, bei užtikrinti visuomenės saugumą ir apsaugoti nuo grėsmės, kurią sukelia šios rizikos grupės.
Visuomenėje egzistuoja daug rizikos grupių. Rizikos grupės mokslinėje literatūroje apibrėžiama kaip..
Rizikos grupės kelia grėsmę visuomenei, visuomenės narių saugumui, todėl visuomenė turi atkreipti dėmesį į šias grupes, nes tai, tos pačios, mūsų visuomenės ląstelės, turinčios rimtų psichologinių problemų, todėl tokiems asmenims visuomenėje turi būti sukurta įvairių priemonių sistema, padedanti šių problemų atsikratyti. Tam visuomenėje yra visuomeninių organizacijų sistema, kurios kaip vieną iš metodų, savo veikloje taiko grupinio darbo metodą. Metodas - tarptautinis žodis kilęs iš graikų kalbos (methods) reiškia tikslo siekimą ir veikimo būdą. Tad šio darbo objektas yra rizikos grupės ir grupinio darbo metodo taikymas dirbant su jomis.
Darbo tikslas - išnagrinėti grupinio darbo metodo naudojimą / reikšmę rizikos grupių reabilitacijai. Siekiant konkretizuoti darbo tikslą, keliami šie uždaviniai:
* Aptarti grupinio darbo teorinius ypatumus.
* Panagrinėti pasirinktų rizikos grupių ypatumus.
* Išanalizuoti grupinio darbo metodo esmę.
* Panagrinėti visuomeninių organizacijų, kurios taiko šį metodą praktiką.
Šiais uždaviniais bus siekiama nustatyti ar grupinio darbo metodas yra efektyvus dirbant su rizikos grupėmis grupinio darbo reabilitacijos procese. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis25.5 KB
Autoriusneswarbu
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Grupinio darbo metodas ir grupinis darbas su rizikos grupemis (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą