Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Socialinės paslaugos — socialinės paramos dalis

Socialinės paslaugos — socialinės paramos dalis

Aprašymas

Įvadas. Socialinės paslaugos. Bendrosios socialinės paslaugos. Specialiosios socialinės paslaugos. Stacionarios socialinės paslaugos. Nestacionarios socialinės paslaugos. Poreikio paslaugoms nustatymas. Išvados ir apibendrinimai.

Ištrauka

Lietuvos valstybės socialinę apsaugą sudaro privalomas socialinis draudimas ir socialinė parama. Socialinės paramos vaidmuo tapo ypač reikšmingas, kai vykdant socialinę reformą ir keičiantis valstybės socialinei politikai, Lietuvos gyventojai susidūrė su įvairiomis socialinėmis problemomis.
Socialinė parama yra svarbi socialinės apsaugos dalis. Pagal Lietuvos Respublikos nutarimą "Dėl socialinės paramos koncepcijos", socialinė parama apibūdinama taip: "Socialinė parama - tai socialinės, ekonominės, teisinės ir organizacinės priemonės, kuriomis siekiama sudaryti būtiniausias sąlygas asmenims (šeimoms), kurių darbo, socialinio draudimo ir kitokios pajamos dėl objektyvių, nuo jų nepriklausančių priežasčių yra nepakankamos, kad jie (jos) galėtų pasirūpinti savimi" (5 psl.9). Pagrindinis socialinės paramos tikslas yra individų galių atstatymas, siekiant integruoti juos į visuomenę, sociumą, skatinant jų savarankiškumą. Svarbiausias socialinės paramos ypatumas yra tas, kad ji teikiama ne pinigais, o paslaugomis. Tokiu būdu užkertamas kelias naudoti pinigus ne pagal paskirtį. Socialinė parama turi atitikti remiamųjų poreikius ir teikiama tik tiems asmenims, kurie negali be jos išsiversti.
Minėtame Lietuvos Respublikos nutarime išskiriami tokie socialinės paramos teikimo būdai:
1. socialinės paslaugos ir socialinė globa
2. pašalpos ir piniginės išmokos
3. šalpa daiktais
Socialinės paramos politiką formuoja Lietuvos Respublikos Seimas ir Lietuvos Respublikos Vyriausybė, o už šios sistemos funkcionavimą yra atsakinga Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Savivaldybėms tenka tiesioginė atsakomybė už socialinės paramos teikimą. Būtent vietos valdžia organizuoja socialinių paslaugų teikimą, moka pašalpas ir kitas pinigines išmokas, steigia bendruomenei reikalingas tarnybas. Deja, šiuo metu socialinės paramos, teikiamos savivaldybėse, struktūroje vyrauja piniginė parama. Socialinė parama efektyvi tik tada, kai piniginių pašalpų mokėjimas derinamas su socialinių paslaugų teikimu. Todėl, savo darbe apimsiu socialines paslaugas kaip vieną iš pagrindinių socialinės paramos formų.
TIKSLAS būtų apibūdinti, kokios egzistuoja socialinės paslaugos. Iš to išplauktų UŽDAVINIAI: apžvelgti socialinių paslaugų rūšis, įstaigas bei teikimo būdus ir pažiūrėti kaip socialinės paslaugos teikiamos Lietuvoje ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis14.25 KB
AutoriusALINA
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2000 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasV. Murauskaitė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasFilosofijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialines paslaugos socialines paramos dalis [speros.lt].rtf
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 14 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • V. Murauskaitė
  • 2000 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą